Πρώτη νίκη οι νεάνιδες

Τη νίκη με 0-3 σετ πέτυχε για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων η ομάδα μας κόντρα στο Ανατόλια.

Οι αθλήτριες του Γιώργου Ακριτίδη κατέκτησαν εύκολα το 1ο σετ με 14-25 αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Στο 2ο σετ βρέθηκαν να «κυνηγάνε» τον αντίπαλο τους που προηγήθηκε με 13-7,22-18΄, όμως ένα σερί 0-7 έφερε την ανατροπή και την κατάκτηση του σετ με 22-25.

Το 3ο σετ ήταν και αυτό ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, αν και είχαμε προβάδισμα 3 πόντων 2 φορές 11-14,21-24, το σετ ολοκληρώθηκε με 23-25.

Το θετικό της αναμέτρησης είναι ότι αγωνίστηκαν και οι 12 αθλήτριες μας.

Η επόμενη αγωνιστική μας φέρνει αντιμέτωπους με τον Αίαντα Ευόσμου στο ΔΑΚ Ηλιούπολης την Δευτέρα 24/10 και ώρα 21.30.

Τα σετ: 14-25,22-25,23-25.

ΕΟΣ (Ακριτίδης): Γκαγκάρη, Σμήλιου, Αθανασίου, Αντωνιάδου, Καδίρη, Παπαδοπούλου Δ., Ωραιοπούλου-λ,/ Κεφαλά, Παπαδοπούλου Σ., Πατουχιάδου, Κεφαλά, Νούλη, Παναγιωτίδου.