Φοβήθηκε να νικήσει

Την ήττα μετά από 4 σερί νίκες γνώρισε η γυναικεία ομάδα κόντρα στον αήττητο και πρωτοπόρο Ν. Βότση εκτός έδρας με 3-0 σετ.

Το ξεκίνημα της ομάδας μας ήταν ιδανικό και προηγήθηκε με 11-16 και είχε ευκαιρία να προηγηθεί παραπάνω αλλά μια λάθος κόντρα μπάλα έφερε σειρά λαθών με τις γηπεδούχες να το κατακτούν με 25-20. Το 2ο σετ ήταν μονόλογος για τον Ν. Βότση και ολοκληρώθηκε με συνοπτικες διαδικασίες 25-13.

Το τρίτο σετ ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 25-23 και ενώ οι "πράσινες" είχαν προβάδισμα με 21-23 και πάλι όμως "πλήρωσαν" την ατολμία τους να πάρουν το σετ.

Την Κυριακή τους περιμένει ακόμα ένα δύσκολο ματς με τις  Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 18.00 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης.

Τα σετ:25-20,25-13,25-23.

Ν.Βότσης (Δεληγιάννη Μ.): Σακαράκη, Τσιούκαρη, Μπάγγου, Λυκούδη, Γαιτανίδου, Αντύπα, Παπαδοπούλου-λ / Θωμαίδου-λ, Σφυρίου, Μπαλογιάννη.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.): Χυτίρογλου, Ανεσιάδου, Σταφυλίδου, Τζοβένου, Παπάζογλου, Δαμιανίδου, Πετρουλάκη-λ / Βουγιουκλίδου, Καμφορίδου, Νικούλη.