2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com
Άσχημη εμφάνιση και ήττα

Την εντός έδρας ήττα με 3-1 σετ από τον Καμπανιακό γνώρισε η ομάδα κορασίδων στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στα 2 πρώτα σετ το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και η κάθε ομάδα κατέκτησε από ένα στις λεπτομέρειες, προηγήθηκαν με 0-1 (24-26) οι φιλοξενούμενες και ισοφαρίσαμε σε 1-1(29-27).

Τα επόμενα 2 κατακτήθηκαν με ευκολία από την ομάδα της Χαλάστρας με 17-25,19-25.

Τα πολλά λάθη σε υποδοχή και επίθεση ήταν οι κύριοι λόγοι της ήττας και φυσικά σε συνδυασμό με την πολύ καλή απόδοση των νικητριών.

Επόμενος αντίπαλος ο Ηρακλής Γέφυρας το Σάββατο 22/10 και ώρα 17.00 εκτός έδρας.

Τα σετ: 24-26,29-27,17-25,19-25

ΕΟΣ (Καμπερίδης):  Σμήλιου, Γκαγκάρη, Κεφαλά, Αντωνιάδου, Ωραιοπούλου, Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Δ., Καδίρη, Μάρκου, Γαροφαλάκη, Νούλη, Πατουχιάδου.

*Την ήττα όμως «γεύτηκε» και η Β΄ ομάδα με σκορ 3-1 από τον Τιτάνα Ευόσμου.

Τα κορίτσια του Αλμαλή έδειξαν καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με τον 1ο αγώνα και πάλεψαν για την νίκη.

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 23/10 και ώρα 15.30 στο ΠΕΑΚ Σταυρούπολης κόντρα στον Αίαντα Ευόσμου.

Τα σετ: 25-20,15-25,26-24,25-14.

Αγωνίστηκαν οι αθλήτριες: Αχτσαλοτίδου, Παπαγερίδου, Γιαβρίδου, Νότα, Χαντζαρίδου Χρηστίδου, Γρηγοριάδου, Ατματζίδου, Κολοβού.