Βόλτα στην Καλλικράτεια

Ένα όμορφο και άνετο μεσημέρι είχε η ομάδα κορασίδων στην Καλλικράτεια κόντρα στον τοπικό Κένταυρο με 0-3 σετ. Το παιχνίδι διήρκησε μόλις 57 λεπτά και έδωσε την ευκαιρία στον Αλέξη Καμπερίδη να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες που είχε στην διάθεση του.

Η ομάδα μας πέτυχε το 2/2 και παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου, επόμενος αντίπαλος οι Ακαδημίες Πρωταθλητών στην Σταυρούπολη το Σάββατο 20/10 και ώρα 15.30.

Τα σετ: 06-25,10-25,15-25.

Κένταυρος Καλ. : Τσιμήνου, Μπορμπούλα Α., Μπουρμπούλα Θ., Γεωργαλά, Χρυσογονίδου, Κεραμάρη, Τσαμασλίδου, Δέδα, Γουναρίδου, Γελαδάρη, Τσιλοπούλου, Τοπαλίδου.

ΕΟΣ (Καμπερίδης Α.): Σαριδάκη, Καδίρη, Παπαδοπούλου Σ., Παπδοπούλου Δ., Παπαδοπούλου Ε., Μάρκου, Σκουλούδη, Πατουχιάδου, Τρομάρα, Παπαγερίδου-λ, Ωραιοπούλου-λ, Νούλη.

**** Οι κορασίδες 1 που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα εκτός συναγωνισμού γνώρισαν την ήττα με 3-1 σετ από τον Μ. Αλέξανδρο εκτός έδρας.

ΕΟΣ(Καμπερίδης Α.): Γαλανίδου, Καπία, Κουκούλη, Μαλαμίδου, Μουλλίσσι, Παυλίδου-λ, Τάκη, Τσελεκίδου-λ, Καρακαβίδου, Κυριακίδου, Μητράκου, Παπρίς, Πεκρίδου, Τζιώκα. υδοποπο