2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com
Και τώρα Λαγκαδάς

Την τρίτη θέση στον όμιλο της κατέλαβε η ομάδα κορασίδων μετά την εντός έδρας ήττα με 1-3 σετ από το Π.Ο.Ν Μουδανιών.

Αν και ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τα κορίτσια μας κατακτώντας το 1ο σετ, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και μοιραία έχασε τον  αγώνα.

Στην μάχη για την πρόκριση στους 16 της διοργάνωσης αντίπαλος μας θα είναι η ομάδα του ΑΣΚ Λαγκαδά.

Η πρόκριση κρίνεται στις 2 νίκες με το πρώτο παιχνίδι να είναι ορισμένο για την Κυριακή 12/11 18.00 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης και το δεύτερο την Κυριακή 19/11 18.30 στο ΔΑΚ Λαγυνών. Αν χρειαστεί 3ο παιχνίδι αυτό θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο.

Τα σετ: 25-23, 18-25, 22-25,21-25.

ΕΟΣ (Καμπερίδης Α.): Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Ε., Παπαδοπούλου Δ., Καδίρη, Πατουχιάδου, Μπαλούτη, Ωραιοπούλου-λ / Μάρκου, Παπαγερίδου, Ανεσιάδου, Νούλη.

*** Μία ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Β’ ομάδα κορασίδων με 3-2 σετ τον ΓΑΣ Ευκαρπίας.