Ήταν εντυπωσιακ (ε) ος

Μεγάλη νίκη σημείωσε η ομάδα των νεανίδων κόντρα στον Καμπανιακό στο ΔΑΚ Ηλιούπολης με σκορ 3-1 και διατήρησε μαθηματικά τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Τα κορίτσια του Ακριτίδη ξεκίνησαν άσχημα τον αγώνα και έχασαν εύκολα το πρώτο σετ με 17-25 αλλά η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά σε αυτές. Ασκώντας πίεση από την γραμμή του σέρβις και παίζοντας εξαιρετική άμυνα έκαναν περίπατο στα επόμενα τρία σετ κατακτώντας τα με 25-18,25-15 και 25-20.

Επόμενη αγωνιστική την Δευτέρα 27/11 και ώρα 21.00 στο γυμναστήριο του Βότση με τον τοπικό Ναύαρχο.

Τα σετ: 17-25, 25-18, 25-15, 25-20.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.): Ανεσιάδου, Πατουχιάδου, Καδίρη Α., Παπαδοπούλου Ε., Παπάζογλου, Γκαγκάρη, Γεωργιάδου – λ / Μάρκου, Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Δ.