Επαγγελματική νίκη

Την δεύτερη νίκη της πέτυχε η γυναικεία ομάδα για τα play off με αντίπαλο το ΑΣ Γιάννενα με 3-0 σετ εντός έδρας.

Μια νίκη που ήρθε σχετικά εύκολα πέραν του δεύτερου σετ που τα κορίτσια του Ακριτίδη ανέτρεψαν μεγάλες διαφορές 3-11,11-18,21-24 και με σερί 5-0 έφτασαν στην κατάκτηση του με 26-24. Το πρώτο και το τρίτο σετ είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα με όπλο το καλό σέρβις και την αποτελεσματική επίθεση.

Την Κυριακή 04/03 η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ 17.30 η ώρα στο Ε.Γ Μίκρας.

Ο Γιώργος Ακριτίδης μας δήλωσε: «Μη πιάνοντας καλή απόδοση ήρθε η νίκη απέναντι σε μια ομάδα που παίζει απελευθερωμένη από το άγχος και το έδειξε στο 2ο σετ που έφτασε μια ανάσα από την κατάκτησή του. Κρατάμε τους 3 βαθμούς και πάμε τώρα να αντιμετωπίσουμε το φαβορί της κατηγορίας τον ΠΑΟΚ εκτός έδρας. Ελπίζω να δείξουμε το καλό μας πρόσωπο και να παίξουμε όπως μας αρμόζει».

Τα σετ: 25-15,26-24,25-09.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.): Ανεσιάδου, Παπουλίδου, Σταφυλίδου, Μπούσια, Ζηνωνίδου, Παπάζογλου, Βερνάρδου – λ / Ωραιοπούλου-λ, Βουγιουκλίδου, Τζοβένου, Παπαδοπούλου Ε., Χατζηνικολάου, Παπαδοπούλου Δ..

ΑΣ Γιάννενα (Σκορίλας Γ.): Σαββάογλου, Μαγκλάρα Γ., Λάγκα, Ντέρου, Βολυράκη, Τάσση, Αδάμου – λ / Μάντη-λ, Παππά – Ζώη, Τσελλίδη, Χαρατζόγλου, Κουκούτη Ο.,Κατσόγιαννου.