Τις

Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 γυναικών υπέστη η ομάδα μας και μάλιστα εντός έδρας από τον ΑΟ Λαμίας με 0-3 σετ.

Με το άγχος να κυριεύει τις προσπάθειες των αθλητριών μας ξεκίνησε το παιχνίδι και μοιραία βρεθήκαμε να κυνηγάμε στο σκορ από την αρχή του σετ. Όμως με αντεπίθεση διαρκείας πήραμε κεφάλι στο σκορ με 22-19 και 23-21. Ένα σερί 0-4 από τις φιλοξενούμενες έφερε το σετ στα δικά τους χέρια με 23-25.

Το 2ο σετ ο ΑΟ Λαμίας με την Σαββίδου να μοιράζει άψογα το παιχνίδι πήρε μεγάλες διαφορές από την αρχή με μοναδική εξαίρεση το σημείο που οι αθλήτριες του Ακριτίδη μείωσαν σε 15-19 αλλά ως εκεί, καθώς το σετ ολοκληρώθηκε με 16-25.

Στο 3ο σετ η ομάδα μας παραδόθηκε στις ορέξεις των φιλοξενούμενων με τον προπονητή μας να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες με τελικό σκορ 13-25.

Η επόμενη αγωνιστική μας βρίσκει να ταξιδεύουμε για τα Τρίκαλα με αντίπαλο τον τοπικό Ασκληπιό το Σάββατο 26/11 και ώρα 18.00.

Τα σετ: 23-25,16-25,13-25.

ΕΟΣ (Ακριτίδης): Αρμουτάκη, Ζηνωνίδου, Ανεσιάδου, Παπουλίδου, Νικούλη, Σταφυλίδου, Παλτιμσίζογλου-λ / Δημητριάδου, Βουγιουκλίδου, Μοσχοπούλου, Χατζηνικολάου, Παπακώστα, Αθανασίου, Παπαδοπούλου-λ.

ΑΟ Λαμίας (Αγγελής): Σαββίδου, Οικονομάκη, Κόλλια, Πατερέκα, Ζάχαρη, Νικολίτσα, Κόντρα-λ / Μόσχου-λ, Βαϊτσα, Γαλανού, Κακάβα, Τσιλάλη, Διπλάρη.