Ασταμάτητοι οι άνδρες

Ασταμάτητη η ανδρική ομάδα βόλεϊ νίκησε και τον Μακεδών 3-1 σετ στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής και ισοφάρισε την ήττα του 1ου γύρου και σε περίπτωση που οι δυο ομάδες συναντηθούν στα play off θα έχουν από μία νίκη.

Στα του αγώνα το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα και με πολύ άγχος για τους «πράσινους» που βρέθηκαν πίσω με 12-18. Έχοντας όμως υπομονή και πιέζοντας τον αντίπαλο να κάνει λάθη έφτασε τελικά να προηγείται με 23-22 αλλά ο Μακεδών βρήκε τον τρόπο και με σερί 0-3 κατέκτησε το σετ 23-25.

Στο δεύτερο σετ οι ρόλοι αντεστράφησαν και με τον ΕΟΣ να ανεβάζει κατακόρυφα την απόδοση του το σκορ πήγε  στο 18-12, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 22-20,η ομάδα μας έφτασε πρώτη σε σετ μπολ 24-20 ,νέα μείωση του σκορ σε 24-22 αλλά το σετ κατέληξε σε «πράσινα» χέρια 25-22.

Τα επόμενα δυο σετ  ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τους γηπεδούχους μετά τα μισά του κάθε σετ να πατάνε το γκάζι και να τα κατακτούν με 25-17 και να φτάνουν σε μια πολύτιμη νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας την Πέμπτη 01/02 και ώρα 21.30 στο ΔΑΚ Σίνδου κόντρα στην ΑΕ Δέλτα.

Τα σετ: 23-25, 25-22, 25-17,25-17.

ΕΟΣ (Καμπερίδης Α.) :Ακριτίδης, Ντινόπουλος Χ., Ξένος, Παπαϊωακείμ, Δημητρίου, Θεοδωρακάκης, Ντινόπουλος Μ. –λ / Καρυπίδης, Λαβδάκης, Χρηματόπουλος.