Νίκη με κατάθεση ψυχής οι άνδρες

Μεγάλη νίκη τόσο βαθμολογική όσο και ουσιαστική πέτυχε την Πέμπτη το βράδυ η νεοσύστατη ανδρική μας ομάδα κόντρα στην αήττητη μέχρι τότε, Ένωση Τούμπας με 2-3 σετ εκτός έδρας.

Βγάζοντας ψύχη και πάθος από την αρχή του πρώτου σετ και καλύπτοντας το κενό του Θεοδωρακάκη, αρχικά ο Χρηματόπουλος και μετέπειτα ο Καρυπίδης οι «πράσινοι» έφτασαν στην κατάκτηση του σετ με 29-31 μετά από «χιτσοκοκικό» φινάλε.

Τα επόμενα δύο σετ άνηκαν εξολοκλήρου στους γηπεδούχους που τα κατέκτησαν με 25-12,25-14. Η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και με την είσοδο του Χρήστου Ντινόπουλου σε θέση κεντρικού, τους Ξένο, Ντινοπουλό Μάριο να σηκώνουν το βάρος της υποδοχής και τον Ακριτίδη να αξιοποιεί τους Δημητρίου, Ράζγκελη και Παπαϊωακείμ η  ισοφάριση έφτασε σχετικά εύκολα με 18-25.

Με φόρα μπήκε στο πέμπτο και τελευταίο σετ η ομάδα μας και προηγήθηκε με 2-8, η Ένωση Τούμπας μείωσε σε 10-11 αλλά ένα νέο «πράσινο» σερί 0-4 χάρισε τη νίκη με 11-15.

Την Πέμπτη 21/12 και ώρα 21.00 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης με αντίπαλο τον Ιωνικό πέφτει η αυλαία για το 2017.

Τα σετ: 29-31, 25-12,25-14,18-25,11-15.

ΕΟΣ (Καμπερίδης Α): Ακριτίδης, Δημητρίου, Ξένος, Παπαϊωακείμ, Χρηματόπουλος, Ράζγκελης, Ντινόπουλος Μ. –λ / Ντινόπουλος Χ., Καρυπίδης.