Παρά τις πολλές απουσίες, το γυναικείο μας πήρε την νίκη απέναντι στον Αχιλλέα με 41-59. Τα πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ και οι κακές επιλογές στην επίθεση δεν μπόρεσαν να δώσουν ένα ξεκάθαρο προβάδισμα για την ομάδα μας με αποτέλεσμα να τελειώσει το ημίχρονο με μόλις έναν πόντο διαφορά (23-34). Η άμυνα όμως του δευτέρου ημιχρόνου και η ευστοχία στα ελεύθερα σουτ έχτισε σιγά σιγά την διαφορά, με την ομάδα μας να πανηγυρίζει την πέμπτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 11-13, 23-24, 32-37, 41-59.

Οι πόντοι: Αχιλλέας(Αμυγδαλάς) Τσαγκάρη 6, Λαζαρέλη 4, Τσαπόγα 14, Φελούκα 6, Παπάζογλου 5, Κουβαλακίδου 2, Σταμούλη 4.

ΕΟΣ(Δρακουλίδης) Τακίδου 6, Χαλκίδου 9, Παπαδοπούλου 24(2), Πετρίδου 9, Μαγδαλιανίδου 4, Τσιλιφώνη 5(1), Πεταχτή 2, Βέκιου, Γούτη, Χατζηστρατή, Μαναβή.

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου στις 21:30 στο ΔΑΚ Ηλιούπολης με την ομάδα της ΧΑΝΘ.