Κέρδισε τον Όλυμπο η ομάδα μας και κράτησε την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα. Ο αγώνας είχε τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (19-12). Τα κορίτσια μας ανέβασαν τον ρυθμό τους τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση από τις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου με αποτέλεσμα να τελειώσει το ημίχρονο 39-25. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα η διαφορά είχε κάποια σκαμπανεβάσματα με την ομάδα μας να κρατά την διαφορά σε ασφαλή επίπεδα. Τελικό σκορ 58-44

Δεκάλεπτα: 19-12,39-25,51-35,58-44.

Ε.Ο.Σ(Χατζηχαραλαμπίδης)Παπαδοπούλου Ευ.9(1),Παπαδοπούλου Ελ.9(1),Βέκιου 4(1),Λυκίδου 10,Καρακίτσου 2,Ζαμπουρίδου 4,Σταυρίδου 20(3),Δημητριάδου,Γιοσμά,Πετρίδου,Χατζηστρατή,Μαρασλίδη,Καλαντζή.

Όλυμπος Κορδελιού(Ατακτίδης)Μπαχαρίδου 6,Παπαδοπούλου 11(1),Αμβρακίδου 4,Θεοδοσίου 9,Ματσούκα 1,Μουμτζή 3(1),Μαυροπούλου 10.