Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχαν τα κορίτσια μας στα Γιάννινα με σκόρ 44-65.

Παίζοντας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα στον ίδιο ρυθμό, εκμεταλλευόμενες τις απουσίες της ομάδας της Ηπείρου, κατάφερε η ομάδα μας μια σημαντική εκτός έδρας νίκη που ουσιαστικά την φέρνει εκτός ζώνης υποβιβασμού.

Ξεκινώντας με αποφασιστικότητα τον αγώνα έχτισε μια διαφορά απο το πρώτο δεκάλεπτο (9-20). Το ίδιο συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο παρα τις αλλαγές της ομάδας με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο 19-38. Ολα τα κορίτσια που είχαν συμμετοχή στον αγώνα έπαιξαν με την ίδια θέληση για νίκη και αυτό ήταν που κράτησε τη διαφορά του σκόρ και στο τρίτο δεκάλεπτο παρά την προσπάθεια της γηπεδούχου ομάδας να μειώσει το σκόρ.Λήξη τρίτου δεκαλέπτου και 33-49. Με αυτή την απόδοση δεν υπήρχε περίπτωση να αντιδράσει η ομάδα των Ιωαννίνων παρότι το παιχνίδι ήταν γι΄αυτήν ζωής και θανάτου. Το αποτέλεσμα του αγώνα και η διαφορά των 21 πόντων δείχνει ξεκάθαρα την αγωνιστική υπεροχή της ομάδας μας. Το τελικό σκόρ 44-65.

Το γεγονός του αγώνα ήταν ότι έγινε κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της γηπεδούχου ομάδας απο τον αγώνα με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Επίσης η ενεργή συμμετοχη της Αννας και της Δώρας που σιγά σιγά  κερδίζουν χρόνο συμμετοχής κάτι που κάνει την ομάδα μας πιο ισχυρή σε όλες τις θέσεις πλέον. Μένει να γυρίσουν και τα άλλα κορίτσια (Μαρία και Δήμητρα) για να είναι η ομάδα μας πλήρης.