Μετά από μια κακή εμφάνιση, τουλάχιστον στο επιθετικό μέρος η ομάδα μας έχασε απο την αήττητη ομάδα της ΜΕΝΤ με σκορ 55-32.

Το κακό ξεκίνημα, (18-4) του πρώτου δεκαλέπτου ήταν καθοριστικό για την συνέχεια του αγώνα. Δεν μπόρεσε η ομάδα μας να φτάσει στο σκορ την γηπεδούχο παρότι η αμυντική της λειτουργία στη συνέχεια ήταν αρκετά καλή. Το ημίχρονο έκλεισε 28-18 και φάνηκε ότι είχε ισσοροπηθεί το παιχνίδι.Το κακό όμως πάλι ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε τέλος σε όποιες ελπίδες δημιουργήθηκαν στο δεύτερο δεκάλεπτο. Τρίο δεκάλεπτο 47-26. Δεν άλλαξε κάτι στο τέταρτο δεκάλεπτο παρότι η γηπεδούχος χρησιμοποίησε νεαρές αθλήτριες.

Για δεύτερο συννεχόμενο παιχνίδι συναντούμε κακές διαιτησίες. Και αν κάποιοι δεν μπορούν λόγω ικανοτήτων, κάποιοι  που θα προωθηθούν σε μεγαλύτερες κατηγορίες θα πρέπει να είναι πιο προσεκτικοί σε βασικά σφυρίγματα όπως τα βήματα και το κεφαλοκλείδωμα. Αυτές τις παρατηρήσεις δεν δικαιολογούν τις εμφανίσεις της ομάδας μας και δεν έκριναν τα αποτελέσματα , απλά μας υπενθύμισαν την φράση "στου κασίδι το κεφάλι".

Οι πόντοι : Τακίδου 8, Χαλκίδου 10, Βέκιου 4, Μαγδαλιανίδου 8, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Αντωνιάδου, Πεχλιβανίδου Σ., Γρηγοριάδου, Τσιλιφώνη, Γούτη, Σαββίδου.

Επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου στο γήπεδο της Θέρμης με τον Θερμαϊκό στις 21:30.