Με νίκη συνέχισε το ανδρικό μας, αυτή τη φορά επί του Μέγα Αλέξανδρου Ηλιούπολης με σκορ 39-61. Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο (25-19), η ομάδα μας μπόρεσε να πάρει την νίκη κάνοντας ένα επί μέρους 14-42 στο δεύτερο. Όσο περνούσε ο χρόνος η απόδοση μας ανέβαινε συνεχώς με την διαφορά να σταματά στους 22. Παρά τις απουσίες κάποιων μεγαλύτερων ηλικιακά αθλητών μας και τραυματισμών (Στοϊλας), οι μικροί μας πέρνοντας τις ευκαιρίες τους, βοήθησαν ουσιαστικά στην νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-4,25-19,30-37,39-61

Μέγας(Κολογοσίδης) Λυπιρίδης 1,Κασικτσόγλου 3,Μαλτέσιος 6,Καπάτσης 7,Κώττης 10,Μποσταντζίδης 6,Αγγελίδης 6.

Ε.Ο.Σ(Χατζηχαραλαμπίδης)Σταμάτης 8,Δαμιανίδης 6,Γκάτζογλου 15,Φουτσιτζής 8,Παπαδόπουλος 9,Τσαρτσίδης 14,Βατακίδης,Στοϊλας,Δημητρίου,Λογγινίδης,Θεοδωρίδης.

Πύργος Χαλάστρας - Ε.Ο.Σ 49-64

Στον αγώνα που έγινε την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα μας πήρε και πάλι το ροζ φύλλο στο γήπεδο της Χαλάστρας, με αντίπαλο την ομάδα του Πύργου.

Παρά την διαφορά των 15 πόντων που πήρε στο ημίρονο ο Ε.Ο.Σ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τρίτο δεκάλεπτο. Στο τελευταίο όμως οι παίκτες μας παίζοντας πολύ καλή άμυνα πήραν ξανά την διαφορά και συνέχισαν με νίκη στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 10-22,25-40,43-48,49-64

Πύργος (Γρουμπουσιάνης)Δεληολάνης 13(3),Μπατσιόλας 3(1),Παπανικολάου 10,Γερόπουλος 1,Ιωαννίδης 2,Βουδούρης 6,Καραδήμος 5(1),Τζιαντόπουλος 5(1),Δούπας 2,Διαμάντης 2.

Ε.Ο.Σ(Χατζηχαραλαμπίδης)Σταμάτης 2,Δαμιανίδης 3,Γκάτζογλου 25,Φουτσιτζής 11(1),Παπαδόπουλος 2,Τσαρτσίδης 9,Βατακίδης 4,Στοϊλας 8(1),Λογγινίδης,Θεοδωρίδης.