Ε.Ο.Σ-Μακεδονικός Λητής 71-47.

Εύκολη νίκη με αντίπαλο την ομάδα της Λητής. Η διαφορά των ομάδων εμφανής κάτι που φαίνεται και από την θέση τους στην βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 26-5,44-13,64-28,71-47.

Ε.Ο.Σ.

Γκάτζογλου 10,Λογγινίδης 3(1),Βατακίδης 1,Παπαδόπουλος 8,Νατσιόπουλος 10,Στοϊλας 18(4),Φουτσιτζής 3,Δαμιανίδης 6,Σταμάτης,Τσαρτίδης 12,Χατζηαθανασίου,Θεοδωρίδης.

Γ.Σ.Ηλιούπολης-Ε.Ο.Σ 80-77

Δεκάλεπτα: 19-18,29-44,51-61,80-77

Μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην τελευταία επίθεση, η ομάδα μας έχασε το τοπικό ντέρμπι. Δυστυχώς οι αποφάσεις των διαιτητών έκριναν σε μεγάλο βαθμό την τελική έκβαση του αγώνα. Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι και δεκαπέντε πόντους, αλλά τα συνεχή σφυρίγματα για φάουλ μόνο εις βάρος της ομάδας μας έδωσαν την ευκαιρία στους αντιπάλους μας να πάρουν το ροζ φύλο αγώνα.

Γκάτζογλου 16,Βατακίδης,Παπαδόπουλος 8,Νατσιόπουλος 5(1),Στοϊλας 13(2),Φουτσιτζής 9(1),Δαμιανίδης 4,Σταμάτης 6,Χατζηαθανασίου 3,Θεοδωρίδης,Τσαρτσίδης 13.

Ε.Ο.Σ-ΑγιοςΓεώργιος Νεοχωρούδας 64-62

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η ομάδα μας πήρε την νίκη στην τελευταία επίθεση, με νικητήριο καλάθι που πέτυχε ο βενιαμίν της ομάδας μας Γκάτζογλου. Οι ομάδες ήταν μαζί στο σκορ σε όλο σχεδόν τον αγώνα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν οι παίκτες μας μια μικρή διαφορά η οποία καλύφθηκε, αλλά τρία δεύτερα πριν το τέλος με σουτ ο Γκάτζογλου έδωσε την νίκη στην ομάδα μας. Οι αντίπαλοι προσπάθησαν να ισοφαρήσουν αλλά ήταν άστοχοι.

Δεκάλεπτα: 23-19,34-26,47-39,64-62

Γκάτζογλου 30,Βατακίδης 4,Παπαδόπουλος 7(1),Νατσιόπουλος,Στοϊλας 11(1),Φουτσιτζής 1,Δαμιανίδης 1,Σταμάτης ,Χατζηαθανασίου 5, Θεοδωρίδης,Τσαρτσίδης 5.

Πύργος Χαλάστρας- Ε.Ο.Σ 49-64

Πήρε την νίκη η ομάδα μας στην Χαλάστρα με σκορ 49-67. Παρότι ξέφυγε με είκοσι πόντους διαφορά, ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο έδωσε την δυνατότητα στους γηπεδούχους να ισοφαρήσουν. Κάπου εκεί η άμυνα της ομάδας έβαλε δύσκολα στους αντιπάλους και πήρε την νίκη σχετικά εύκολα.

Δεκάλεπτα: 10-22,25-40,43-48,49-64

Γκάτζογλου 25,Βατακίδης 4,Παπαδόπουλος 2,Στοϊλας 8(1),Φουτσιτζής 11(1),Δαμιανίδης 3,Σταμάτης 2, Θεοδωρίδης,Τσαρτσίδης 9.