2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Μετά από ένα αγώνα, με μεγάλη ένταση και ανταγωνισμό, η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλο. Ηττήθηκε στο κλειστό ¨Λάζαρος Παπαδόπουλος¨ από την ομάδα της Πολίχνης με σκορ 61-73. Οι ομάδες ήταν μαζί στο ημίχρονο (30-31), με την ομάδα των φιλοξενουμένων να ξεφεύγει στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου με δέκα πόντους. Η ομάδα μας μείωσε λίγα λεπτά πριν λήξη ο αγώνας, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την προσπάθειά της, κάνοντας έτσι την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 20-13,30-31,43-56,61-73.

Οι πόντοι: Ε.Ο.Σ (Χατζηχαραλαμπίδης) Καλπακίδης 4,Σταμάτης 6,Πατεράκης 1,Γκάτζογλου 6, Χατζηαθανασίου 8,Παπαδόπουλος 3,Στοϊλας 25(5),Νατσιόπουλος 8,Λογγινίδης,Κωνσταντινίδης,Βατακίδης,Πούλιος.

Μετεωρίτες(Παπαδημητρίου) Κελέσμητος 14,Παπαδημητρίου 14, Μηχαηλίδης 2,Κοτζαδάκης 9,Ταγκαλος 8(2), Φουντουκίδης 26,Αθάνατος,Καντουλτζόγλου.