Σε ένα παιχνίδι που είχε δυσκολίες σε όλη του τη διάρκεια το ανδρικό μας κατάφερε και νίκησε τον Εύριπο 68-57. Το καλό ξεκίνημα έδωσε προβάδισμα 8 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο και το ημίχρονο τελείωσε με μια διαφορά που έδωσε σαφές προβάδισμα για την έκβαση του παιχνιδιού (38-25).

Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν να διεκδικούν το παιχνίδι μέχρι το τέλος, παρά τη διαφορά του σκορ, και μείωσαν στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου 51-42 αλλά πάντοτε η διαφορά ήταν ασφαλείας για την ομάδα μας και έφτασε στην έκτη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 20-12, 38-25,51-42,68-57.

Οι πόντοι : ΕΟΣ(Χατζηχαραλαμπίδης) Νατσιόπουλος 7, Στοϊλας 5(1), Καλπακίδης 7, Δώνης 23(1), Γκιουλίδης 2, Χατζηαθανασίου 15, Παπαδόπουλος 9(1),Κωσταντινίδης, Φουτσιτζής, Ξενιτόπουλος.

Εύριπος Ωραιοκάστρου(Γιαννάκαρος) Φερμάνογλου 16, Κύρμος 15, Σεϊτανίδης 2, Καραδήμος 16(1), Τσορακλίδης 8, Αλεξιάδης,Ντοκουτσής, Σταυρακίδης, Γιαννέρης,Παπαλύρας,.

Επόμενο παιχνίδι την Δευτέρα 25 Νοεμβρίου στο ΔΑΚ Ευόσμου στις 21:30 με την ομάδα Μαύρα Πρόβατα.