Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι κέρδισε τελικά στην παράταση η ομάδα μας τον Θερμαϊκό Θέρμης 63-67. Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τα κορίτσια μας κατάφεραν ενώ ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ να πάρουν τη νίκη μετά από παράταση(κ.α. 57-57). Το παιχνίδι είχε απ' όλα. Πολλά φάουλ, αποβολή προπονητή (Θέρμης), τεχνικές ποινές, είσοδος "φιλάθλου" στον αγωνιστικό χώρο, εκκένωση γηπέδου από τους διαιτητές και πολλές χαμένες βολές για την ομάδα μας. Πιο ψύχραιμες όμως στο τέλος του αγώνα και στην παράταση οι αθλήτριές μας πήραν την νίκη.

Δεκάλεπτα :  17-11, 31-28, 48-44, 57-57 κ.α 63-67 τελικό.

ΕΟΣ (Δρακουλίδης) Τακίδου 11(1), Χαλκίδου 8, Παπαδοπούλου 12(2), Βέκιου 3(1), Μαγδαλιανίδου 8, Τσιλιφώνη 3(1), Πεχλιβανίδου 10, Μαναβή,Γούτη,Μαυροπούλου.

Επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη  8 Ιανουαρίου στο ΔΑΚ Ηλιούπολης στις 21:30 με αντίπαλο τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη.