Αγγίζει την πρόκριση

Νίκη στο ματς που κατά μεγάλο ποσοστό θα είναι αυτό που θα κρίνει την τέταρτη θέση που δίνει την πρόκριση στους 8 πήρε η ομάδα νεανίδων χθες βράδυ με 3-2 σετ απέναντι στον Ατρόμητο Τριαδίου στο ΔΑΚ Σταυρούπολης.

Ένα ματς που κράτησε 2 ώρες και 12 λεπτά με τις δυο ομάδες να δίνουν τα πάντα για τη νίκη με τελικό νικητή την ομάδα του Αλέξη Καμπερίδη.

Τα 2 πρώτα σετ ήταν ακατάλληλα για καρδιακούς και κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με ένα σετ για την κάθε ομάδα, στο 10 οι γηπεδούχες απόλεσαν διαφορά οχτώ πόντων 20-12, δεχόμενες σερί 3-13 χάνοντάς το με 23-25. Στο 2ο σετ μέχρι το 21-21 κανείς δεν είχε πάρει διαφορά, οι"πράσινες" προηγήθηκαν με 23-21 και 24-23, ισοφάρισε ο Ατρόμητος αλλά με 2 συνεχόμενους πόντους το σετ κατέληξε στην ομάδα μας με 26-24.

Το επόμενο αν και ξεκίνησε ιδανικά με 11-4, εξελίχθηκε σε εφιάλτη για την ομάδα μας και έδωσε το προβάδισμα στις φιλοξενούμενες με 19-25. Αντίθετα στο 4ο σετ η διαφορά κρατήθηκε και ήρθε η εκ νέου η ισοφάριση σε 2-2 σετ με 25-18.

Στο πέμπτο σετ με αποφασιστικότητα και καλό σέρβις το τελικό 15-8 "γράφτηκε" εύκολα.

Την επόμενη αγωνιστική θα βρεθούμε στο Ε.Γ Βότση για να αντιμετωπίσουμε την ομώνυμη ομάδα ,την Δευτέρα 10/12 και ώρα 21.00.

Τα σετ: 23-25,26-24,19-25,25-18,15-8.

ΕΟΣ (Καμπερίδης Α.): Καδίρη, Σαριδάκη, Πατουχιάδου, Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Ε., Ρουμελιώτη, Ωραιοπούλου-λ / Ανεσιάδου, Γκαγκάρη, Σκουλούδη, Τρομάρα, Παπαδοπούλου Δ.

Ατρόμητος Τρ. (Γαιδατζής Δ.): Γούναρη, Πατίκα, Πογωνίδου,Μπέσσα, Τολίκα, Παπαδοπούλου, Στεργιάκη - λ / Αδάμου-λ, Παπλωματά, Τσιουρέλα, Μπατσιάμη, Παπαδοπούλου Α., Μπουσνάκη.