Υπέκυψε στον σεληνιασμένο ΠΑΟΚ

Δεύτερη σερί ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα αυτή τη φορά εντός έδρας από το φαβορί του ομίλου ΠΑΟΚ με 0-3 σετ.

Οι «πράσινες» του Ακριτίδη ήταν ανταγωνιστικές μόνο για 1 σετ, στα άλλα δυο υπέκυψαν στην ανωτερότητα του αντιπάλου τους. Ο αγώνας δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής μιας και ο ΠΑΟΚ επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό του μη δίνοντας κανένα δικαίωμα αμφισβήτησης.

Πλέον η ομάδα μας στρέφει το βλέμμα της στο σαββατιάτικο παιχνίδι στα Τρίκαλα κόντρα στον τοπικό Ασκληπιό στις 18.00.

Ο προπονητής μας Γιώργος Ακριτίδης μας δήλωσε: « Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη νίκη του. Δεν μας άφησε να πάρουμε ανάσα για 2 σετ. Παλέψαμε στο 2ο αλλά ως εκεί. Είχαμε αδικαιολόγητο άγχος σήμερα και σε συνδυασμό με τις απουσίες μας και την εικόνα του αντιπάλου το αποτέλεσμα είναι φυσιολογικό. Στα προηγούμενα ματς αγωνίστηκαν όλες οι αθλήτριες του αντιπάλου μας ενώ σήμερα μόλις μια και αυτή για πολύ λίγο πράγμα που αποδεικνύει πόσο μας υπολόγιζε ο ΠΑΟΚ. Δυστυχώς εμείς δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών μας. Πλέον μπαίνουμε σε μια σειρά αγώνων μέχρι να ξανασυναντήσουμε τον ΠΑΟΚ που οφείλουμε να δείξουμε ότι η σημερινή μας εικόνα είναι μια κακή παρένθεση και δεν μας άξιζε τόσο βαρύ σκορ».

Τα σετ: 10-25,22-25,14-25.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.): Ανεσιάδου, Ελευθεριάδου, Νικούλη, Τζοβένου, Βουγιουκλίδου, Ζηνωνίδου, Βερνάρδου – λ / Χατζηνικολάου, Παπουλίδου, Παπαδοπούλου Ε., Παπάζογλου, Γεωργιάδου-λ.

ΠΑΟΚ (Φλώρος Τ.): Γεροβασιλείου, Νικολαϊδου, Κυριακίδου, Μαλακίδου, Σωτηρίου, Κοτέογλου, Ξανθοπούλου – λ/ Κυπαρίσση.