Αυτοκτονίας συνέχεια...

Με τάσεις αυτοκτονίας εμφανίστηκε η ομάδα γυναικών στο ματς με ΑΣΠ Απόλλων στο κλειστό της Σταυρούπολης για την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου.

Τα κορίτσια του Γιώργου Ακριτίδη προηγήθηκαν 1-0 (25-22) και 24-21 αλλά κατάφεραν να το χάσουν με 24-26 κάνοντας σωρεία λαθών.

Οι φιλοξενούμενες του Γιώργου Λυκούδη με ανεβασμένη ψυχολογία πήραν μετά από μάχη το 3ο σετ 22-25 και με κεκτημένη ταχύτητα προηγήθηκαν στο 4ο σετ 2-7,5-11 αλλά η είσοδος της Αρμουτάκη βοήθησε στο να έρθει το προβάδισμα 15-13. Ο Απόλλων ξαναπέρασε μπροστά με 18-20,21-23 και έφτασε σε ματς μπολ 22-24. Οι «πράσινες» μείωσαν 23-24 και ενώ είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν μια ασυνεννοησία τους στέρησε το δικαίωμα αυτό.

Ο 1ος γύρος ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να βρίσκεται στην 8η θέση με 10 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 04/02 να ταξιδεύει για την Λάρισα για να βρεθεί αντιμέτωπη με τον Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό.

Ο coach δήλωσε:

«Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που αυτοκτονούμε στην έδρα μας. Πραγματικά είναι στενάχωρο να φεύγουμε με άδεια χέρια από το σημερινό ματς. Παίξαμε αρκετά καλά κόντρα σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο αλλά χάσαμε. Το πρωτάθλημα ξέραμε εξαρχής ότι θα είναι δύσκολο και ψυχοφθόρο, οφείλουμε να «μαγκέψουμε» αν θέλουμε να πάνε όλα καλά. Συγχαρητήρια στον κ. Λυκουδη για το βόλεϊ  που παίζει η ομάδα του. Πλέον έχουμε μπροστά μας 9 τελικούς και θα τα δώσουμε όλα για την παραμονή στην Α2>>.

Τα σετ: 25-22,24-26,22-25,23-25.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.): Χατζηνικολάου, Παπουλίδου, Σταφυλίδου, Νικούλη, Βουγιουκλίδου, Ζηνωνίδου, Παλτμσίζογλου-λ / Αρμουτάκη, Παπαδοπούλου Ε., Δημητριάδου, Ανεσιάδου, Γεωργιάδου-λ.

ΑΣΠ Απόλλων (Λυκούδης Γ.): Κόλλια Ν., Μπακλέση, Μιχοπούλου, Κόλλια Ε., Ξάνθη, Καρνάτσου, Οικονομοπούλου-λ / Πατακοπούλου, Γιαννοπούλου, Σωτηρίου.