2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Χρειάστηκαν τα έξτρα λεπτά της παράτασης, για να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα η ομάδα μας από τους Αμπελόκηπους με αντίπαλο την Ελπίδα. Ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του ο αγώνας με την ομάδα μας να φεύγει μπροστά με έξι πόντους πέντε λεπτά πριν την λήξη του. Οι γηπεδούχες πλησίασαν στον πόντο έχοντας την τελευταία επίθεση 6 δευτερόλεπτα πριν την λήξη. Εκεί η διαιτητής είδε ανύπαρκτο φάουλ με το χρονόμετρο να δείχνει 1,4. Και εκτός αυτού χρέωσε με τεχνική ποινή την παίκτριά μας γιατί διαμαρτυρήθηκε. Από τις τρείς βολές εύστοχη ήταν μόνο η μία και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Η ομάδα μας πιο ψύχραιμη και με τρίποντη βόμβα της Σταυρίδου πήρε την νίκη με 46-50.

Δεκάλεπτα: 13-9, 22-20, 29-34, 41-41(κ.α.), 46-50

Διαιτητές: Τογανίδου-Κλιγκόπουλος

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γουναρίδης-Κοκκινίδης): Γεράκου 13(1), Παπαγεωργοπούλου 13(2), Οντουτόλα 5, Νάντσου 2, Σπύρου, Πουλάκη 5, Χατζηνικολάου 2, Λεκίδου 6(1).

ΕΟ Σταυρούπολης (Παπαδοπούλου Ελ.): Παπαδοπούλου Ευ. 13(2), Σιδηροπούλου 12(3), Βέκιου 2, Παπαδοπούλου Δ. 2, Πετρίδου 3, Πεχλιβανίδου 8, Σταυρίδου 10(2), Γιοσμά, Αντωνιάδου.

Στην επόμενη αγωνιστική και με αντίπαλο την Θέρμη, τα κορίτσια μας κέρδισαν εύκολα την πιο αδύναμη αντικειμενικά ομάδα της κατηγορίας.

Δεκάλεπτα: 14-13, 38-24, 52-38, 66-46

Διαιτητές: Καμηλάρης-Τερζιμπάσογλου Σ.

ΕΟ Σταυρούπολης (Παπαδοπούλου Ελ.): Σουλτανιδου 5, Βέκιου 11(3), Παπαδοπούλου Δ. 8, Πετρίδου 1, Πεχλιβανίδου 7, Αντωνιάδου 4, Σταυρίδου 25(2), Δημητριάδου 4, Σιδηροπούλου 1, Χατζηστρατή, Γιοσμά, Μαρασλίδη.

Θερμαϊκός Θέρμης (Μύρβαλη): Συραλή 2, Ζωγράφου 5(1), Πολυχρονίδου 2, Κιζιρίδου 1, Κιλινκαρίδου 9(1), Φιλίππου, Σιάτρα, Κωνσταντινάκη 3(1), Κουλαρτσά 17, Αξιλιθιώτη 5(1), Γιαμλόγλου 2.