Σε ένα παιχνίδι, ντέρμπι στην κυριολεξία, η ομάδα μας έχασε στο τέλος με σκορ 42-46 από την αήττητη ομάδα της Μενεμένης. Το παιχνίδι ήταν από την αρχή ντέρμπι με την φιλοξενούμενη ομάδα να είναι συνεχώς μπροστά στο σκορ , χωρίς όμως να καταφέρει να ξεφύγει με διαφορά που θα ήταν δύσκολο να ανατραπεί. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 9-14. Αντίστοιχα το δεύτερο έκλεισε με 14-9 υπέρ της ομάδας μας κι έτσι το ημίχρονο ήταν ισόπαλο 23-23. Τα δυνατά μαρκαρίσματα και οι "σκληρές " άμυνες συνεχίστηκαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, κάτι που φαίνεται και στο τελικό σκορ, με την ομάδα της Μενεμένης να είναι λίγο παραπάνω τυχερή στο τέλος και να πάρει την νίκη που την κρατά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 9-14,23-23,33-41,42-46.

Οι πόντοι: ΕΟΣ(Δρακουλίδης) Τακίδου 8, Χαλκίδου 9, Παπαδοπούλου 11(1), πετρίδου 9, Μαγδαλιανίδου 4, Τσιλιφώνη 1, Σταυρίδου, Πεχλιβανίδου, Μαναβή, Γούτη, Χατζηστρατή, Βέκιου.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας έχει ρεπό και επόμενο παιχνίδι είναι την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου στο ΔΑΚ Ηλιούπολης στις 21:30 με την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Καλοχωρίου.