Στα τελευταία δευτερόλεπτα χάθηκε το παιχνίδι στην Ευκαρπία, με την τοπική ομάδα, για το γυναικείο μας. Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε αποκλειστικά στα κορίτσια μας (13-17) παίζοντας δυνατά και με καλές επιλογές σε άμυνα και επίθεση. Η τοπική ομάδα ανέβασε την απόδοσή κυρίως στην άμυνα στο δεύτερο και έτσι το σκορ ημιχρόνου ήταν 27-22. Από εκεί και μέχρι το τέλος του παιχνιδιού το ματς ήταν ντέρμπι με την ομάδα της Ευκαρπίας να έχει πάντα ένα μικρό προβάδισμα που το κράτησε και μέχρι το τέλος του αγώνα. Τα κορίσια μας προσπάθησαν μέχρι το τέλος και έχασαν το παιχνίδι κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του αγώνα. Τελικό σκορ 52-47.

Δεκάλεπτα: 13-17, 27-22, 38-37, 52-47.

Ε.Ο.Σ. (Δρακουλίδης) Τακίδου 2, Χαλκίδου 8, Παπαδοπούλου 13(1), Πετρίδου 13, Σταυρίδου 2, Βέκιου 3, Πεχλιβανίδου 6, Μαγδαλιανίδου, Τσιλιφώνη, Πεταχτή.

Επόμενο παιχνίδι στο ΔΑΚ Ηλιούπολης την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου στις 21:30 με την ομάδα του Γ.Σ.Μενεμένης