Μεγάλη νίκη για τον δρόμο προς την τετράδα του πρωταθλήματος έκανε το γυναικείο μας επί του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη στην παράταση με 54-50.Καλό το ξεκίνημα του αγώνα με αποτέλεσμα να προηγείται στο δεκάλεπτο με 12-11. Οι φιλοξενούμενες όμως αντέδρασαν και με ένα σερί 13-6 έκλεισαν το ημίχρονο με 18-24. Το ίδιο σκηνικό και στο τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να διευρύνεται στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (25-34). Η ομάδα μας όμως αντέδρασε στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ,  δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με τρεις πόντους, αλλά η Σιφναίου με τρίποντο ισοφάρησε και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί τα κορίτσια μας έχοντας την καλή απόδοση του τέταρτου δεκαλέπτου πήραν τη νίκη με 54-50.

Δεκάλεπτα: 12-11, 18-24, 25-34, 45-45 τελ, 54-50 παρ.

ΕΟΣ(Δρακουλίδης) Παπαδοπούλου 19(2), Πετρίδου 8, Σταυρίδου 14(1), Κελεκίδου 2, Τσιλιφώνη 3(1), Πεχλιβανίδου 8, Βέκιου, Χατζηαράπη, Μαγδαλιανίδου, Μαυροπούλου.

Επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου στις 21:30 στο "Λάζαρος Παπαδόπουλος" με την ομάδα του Αχιλλέα Τριανδρίας.