Σημαντικη βαθμολογικά η πρώτη νίκη της ομάδας μας εκτός πόλης στην Α2.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η ομάδα μας για την τρίτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου που δίνει προβάδισμα έναντι των άλλων για την παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα μας πήρε προβάδισμα στο σκόρ απο την αρχή του παιχνιδιού εκμεταλλευόμενη τις απουσίες που είχε η ομάδα της Δράμας και έτσι έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη 10-16. Συνεχίζοντας τον ρυθμό που έχει στα τελευταία παιχνίδια τα κορίτσια μας και παίζοντας καλή άμυνα δεν συνάντησαν δυσκολίες σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Τα ανύπαρκτα φάουλ που σφύριζαν οι διαιτητές και οι πολλές μας απουσίες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μην μπορέσουμε να ξεφύγουμε στο σκόρ πιο γρήγορα. Το ημίχρονο τελείωσε 26-31. Το μόνο που κατάφερε η τοπική ομάδα ήταν να πλησιάσει στους τρείς πόντους τρία λεπτά μετά το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά σιγά σιγά η διαφορά μεγάλωνε και έτσι η λήξη του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα μας προηγούμενη με 39-50. Στο ίδιο ρυθμό και το τρίτο δεκάλεπτο κάτι που έδωσε τη δυνατότητα στον coach Μπαξεβάνο να χρισημοποιήσει για πρώτη φορά κάποιες μικρές αθλητριες. Λήξη του αγώνα και τελικό σκόρ 48-60.

Γεγονός του αγώνα: η συμμετοχή για πρώτη φορά την φετινή περίοδο της Δώρας με σημαντική προσφορά στον αγώνα, καθώς και την συμμετοχή στην δωδεκάδα της Αννας η οποία επανέρχεται μετά τον σοβαρο τραυματισμό της στα πόδια.

Οι πόντοι του αγώνα.Νίκη 8, Ιωάννα 13(2), Ελένη 2, Κάτια 14(2), Χριστίνα 4, Ειρηνίτα 12, Δώρα 3, Δέσποινα 4, Μαρία Μ, Δήμητρα, Αννα.

Επόμενο παιχνίδι στο ΕΑΚ Σταυρούπολης με την ομάδα της Πυλαίας την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου και ώρα 13 και 30.