Παρά την καλή εμφάνιση σε μεγάλα χρονικά διαστήματα η ομάδα μας δεν κατάφερε , για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Ολύμπια Λάρισας , να πάρει το ρόζ φύλο της νίκης.  Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και  με συνεχόμενα τρίποντα της Μαρίας Πολύχρου κατάφεραν να προηγούνται στο πρώτο δεκάλεπτο 17-15. Η ομάδα της Λάρισας ισορρόπησε τον αγώνα και έτσι το ημίχρονο τελείωσε με σκόρ 28-31. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν το καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού για τα κορίτσια μας καθώς η επιθετική δυσπραγία είχε ως αποτέλεσμα να σκοράρει μόνο 4 πόντους. Και για την Ολύμπια όμως οι 9 μόλις πόντοι που πέτυχε δεν της έδωσαν την δυνατότητα να πάρει μεγαλύτερη διαφορά. Τρίτο δεκάλεπτο 32-40. Τα φάουλ της Νίκης Μυγδαλιά δεν έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα μας να παλέψει με όλα της τα κορίτσια επι ίσοις όροις το παιχνίδι. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 11 πόντους αλλά η ομάδα μας κατάφερε σιγά σιγά να πλησιάσει το σκόρ και 1 λεπτό και 35 δεύτερα να είναι στους 3. Στις λεπτομέρειες όμως η Ολύμπια ήταν πιο έμπειρη και πήρε τελικά τη νίκη με σκόρ 49-55.

Αν αναλογιστούμε ότι η προετοιμασία της ομάδας δεν ήταν αυτή που θα έπρεπε και έχοντας και δύο σοβαρούς τραυματισμούς βασικών παικτριών η εικόνα του παιχνιδιού μας ήταν καλή δίνοντας την εντύπωση ότι υπάρχουν πολλές δυνατότητες για καλύτερες εμφανίσεις.

Οι πόντοι της ομάδας μας : Νίκη 4, Ιωάννα 14(2), Δήμητρα 12, Μαρία Π. 15(5),  Χριστίνα 2, Μελίνα 2. Επαιξαν και οι Ελένη, Κάτια, Ειρηνίτα, Δέσποινα.