Παρά την καλή προσπάθεια της ομάδας μας δεν κατάφερε να φύγει από την Ευκαρπία με το ροζ φύλλο. Παίζοντας με μια ομάδα, η οποία έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου  και σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού να βρίσκεται κοντά στο σκορ, δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη που θα τις έδινε πολλές πιθανότητες για συμμετοχή σε παιχνίδια ανόδου στην Α2. Από μια τρίτη ματιά έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με την γηπεδούχο να είναι μπροστά στο σκορ από την αρχή και την ομάδα μας να ακολουθεί άλλοτε κοντά  ΄ημίχρονο 34-32 και άλλοτε με διαφορά μέχρι 11 πόντων. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με 6 πόντους διαφορά και το τελικό σκορ, 67-56 αδικεί τα κορίτσια μας που κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια απέναντι σε μια ομάδα πιο ψηλή και πιο δυνατή.

Δεκάλεπτα 17-14, 34-32, 47-41, 67-56.

Οι πόντοι : Τακίδου 2, Χαλκίδου 7, Αντωνιάδου 13(3), Πεχλιβανίδου Σ. 13(1), Μαγδαλιανίδου 11, Γρηγοριάδου 7(1), Τσιλιφώνη 3(1),Γούτη ,Χατζηστρατή, Βέκιου, Σαββίδου.

Επόμενο παιχνίδι στο ΔΑΚ Ηλιούπολης την Τετάρτη 3 Απριλίου στις 19:45 με την ομάδα του Καλοχωρίου.