Με νίκη επί του Μ.Αλέξανδρου Καλοχωρίου έκλεισε το γυναικείο μας το 2021. Μετά την καλή εμφάνιση με την ΧΑΝΘ, τώρα τα κορίτσια μας πήραν και το ροζ φύλο κάνοντας πολύ καλό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Με άγχος, που έφερνε κακές επιλογές κυρίως στην επίθεση, ήταν το πρώτο ημίχρονο γι΄αυτό και το χαμηλό σκορ (18-22). Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την ανατροπή της εικόνας του αγώνα με τα κορίτσια μας να κάνουν ένα 20-12 και να πάρουν το προβάδισμα στο παιχνίδι. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η καλή άμυνα και η συνέπεια στην επίθεση έδωσαν τη νίκη με τελικό σκορ 54-42.

Δεκάλεπτα: 8-8,18-22,38-34,54-42

Οι πόντοι: Ε.Ο.Σ (Ξενίδης) Παπαδοπούλου Ε.1,Σταυρίδου 12(1),Αντωνιάδου 4,Παπαδοπούλου Ελ.7(1),Βέκιου 15(3),Μαγδαλιανίδου 11,Τερζοπούλου 2,Δημητριάδου 2,Καλαντζή,Καρακίτσου.

Μ.Αλέξανδρος: (Ντάλης) Παπαγεωργοπούλου 7(1),Τζαβέλλα 11,Γεράκου 7,Γιοσμά 8,Μακαρίσου 1,Σολομωνίδου 4,Παρασχάκη 4,Τσελεκίδου,Χωρούδα-Βλαχάκη.