Νίκησε και στο δεύτερο παιχνίδι, με την Δόξα Τριλόφου το ανδρικό μας, και εξασφάλισε την άνοδό του στην Γ1 κατηγορία της ΕΚΑΣΘ. Μετά από ένα ημίχρονο που η αστοχία και οι άμυνες κράτησαν χαμηλό το σκορ (12-14), ήρθε το τρίτο δεκάλεπτο και με ένα επι μέρους 22-9 έφερε την ομάδα μας πιο κοντά στη νίκη. Στο υπόλοιπο του αγώνα παρέμεινε η διαφόρα που μόνο προς το τέλος μειώθηκε χωρίς να επηρεάσει το τελικό αποτέλεσμα (35-44). Συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη της ομάδας για την προσπάθεια που κατέβαλαν όλη τη χρονιά. Ευχές για καλή επιτυχία στις πανελλαδικές στον Νίκο, που ήταν παρών σε όλους τους αγώνες της ομάδας και την βοήθησε να πραγματοποιήσει τον στόχο της.

Δεκάλεπτα: 9-5, 12-14, 21-36, 35-44

Οι πόντοι: Δόξα Τριλόφου (Τζίκος) Δημητριάδης 6(2),Σπίθας 1,Χατζηδημητρίου 3(1),Λεονταρίδης 2,Κόντας 12,Γκουντιάκας 5,Καραγεωργόπουλος 6,Στανίτσας.

ΕΟΣ(Χατζηχαραλαμπίδης) Γαβρίδης 5(1),Σταμάτης 2,Πατεράκης 11(2),Χατζηαθανασίου 1,Φουτσιτζής 1,Παπαδόπουλος 6(1),Στοϊλας 5(1),Καρυπίδης 4,Νατσιόπουλος 9, Βατακίδης Γκάτζογλου, Λογγινίδης,Πούλιος.