Με ήττα την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου στο γήπεδο της Νεοχωρούδας, από τον Αγιο Γεώργιο και νίκη την Κυριακή 12 Νοεμβρίου επί του Πύργου Χαλάστρας συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας.

Στην Νεοχωρούδα η κακή απόδοση του πρώτου ημιχρόνου(35-21) έφερε σε δύσκολη θέση την ομάδα μας που προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο μειώνοντας την διαφορά μέχρι τους τρείς πόντους λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού. Εκεί μια άδικη τεχνική ποινή και μια λάθος επιλογή στην επίθεση δεν άφησε περιθώρια νίκης.

Δεκάλεπτα: 19-8, 35-21, 47-34, 60-55

Διαιτητές: Κατσιαμπας-Μαγης

Αγ. Γεώργιος Νεοχωρούδας (Βίγλας-Καιβετζής): Τσαμπαζης 7(1), Μαγκιογλου12(4), Μουρατιδης 10, Σαρησαββας, Κοασιδης, Αλβανιδης 17(2), Ασημακιδης, Κόκκαλης 4, Μανταμας, Γαλατσιατος 10.

ΕΟ Σταυρούπολης (Χατζηχαραλαμπίδης): Δημητρίου, Θεοδωριδης, Σταματης 3, Πατεράκης 2, Δαμιανίδης, Γκατζογλου 21(1), Χατζηαθανασίου 5, Φουσιντζης, Στοιλας 11(3), Κωδωνας, Νατσιόπουλος 7(1), Τσαρτσίδης 6.

Αντίθετα την Κυριακή στο εντός έδρας παιχνίδι με την ομάδα του Πύργου Χαλάστρας, παίζοντας από την αρχή με δύναμη και διάθεση έκανε μια νίκη με το ευρύ σκορ 66-40.

Δεκάλεπτα: 16-12,34-22,54-29,66-40

Διαιτητές: Μαγής,Νεοφώτιστος

Ε.Ο.Σ(Χατζηχαραλαμπίδης) Θεοδωρίδης 2,Δαμιανίδης 3,Γκάτζογλου 17,Χατζηαθανασίου 2,Κανλής 20(2),Παπαδόπουλος 5(1),Στοϊλας 3(1),Κωδωνάς 1,Νατσιόπουλος 8,Τσαρτσίδης 5,Φουτσιτζής,Σταμάτης.