Για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ2 το ανδρικό μας έκανε την πρώτη του νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ Κυμίνων.

Μετά από έξι χρόνια απουσίας από τα πρωταθλήματα της Ε.ΚΑ.Σ.Θ το ανδρικό μας μπαίνει ξανά σε ρυθμούς αγώνων.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την ομάδα μας, παίζοντας κακή άμυνα και χάνοντας εύκολα καλάθια στην επίθεση κάτι που είχε ως αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να χάνει 8-17. Τα πράγματα ισσορόπησαν ελαφρά στο δεύτερο δεκάλεπτο  αλλά η διαφορά παρέμεινε στους δέκα πόντους και  το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 19-29.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που άλλαξε τη ροή του αγώνα παίζοντας καλύτερα σε όλα τα επίπεδα η ομάδα μας έκανε ένα επιμέρους 21-8 κάτι που την έφερε  μπροστά στο σκορ με το κλείσιμό του 40-37. Η διαφορά στο τέταρτο έφθασε και τους 11 διαφορά αλλά έκλεισε τελικά στους 7. Τελικό σκορ 52-45.

Δεκάλεπτα: 8-17, 19-29,40-37,52-45.