Νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Στον εξ αναβολής αγώνα για την 10η αγωνιστική η ομάδα μας κέρδισε εκτός έδρας την ομάδα της Αναγέννησης Ρυσίου 43-48. Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο για τα κορίτσια μας με χαμηλό σκόρ και για τις δύο ομάδες (26-17). Αυτο όμως άλλαξε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και με δυνατή άμυνα κατάφερε σε σύντομο χρονικό διάστημα να κλείσει τη διαφορά και να προηγηθεί. 33-33 τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο , αλλά ήδη το παιχνίδι μας απέκτησε ρυθμό κάτι που συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Παρά τα φάουλ κάποιων βασικών παικτριών ο ρυθμός μας διαρκώς γινόταν καλύτερος και ήδη το παιχνίδι έδειχνε να γέρνει υπέρ μας. Χωρίς τα πολλά λάθη του πρώτου ημιχρόνου με σούπερ άμυνα (17 πόντοι στο δεύτερο ημίχρονο) και σούπερ επιθετικά τις Νίκη και Κάτια το παιχνίδι τελείωσε με νίκη της ομάδας μας με σκόρ 43-48.

Μεγάλη η πέμπτη νίκη και πρώτη εκτός έδρας για το φετινό πρωτάθλημα. Καταφέραμε να ξεπεράσουμε στην βαθμολογία τις σημερινές μας αντιπάλους και ξεκινά την ερχόμενη Κυριακή στη Λάρισα ο δεύτερος γύρος έχοντας καταφέρει να βρισκόμαστε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Το γεγονός του αγώνα: Το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και η ανάσταση των παικτριών μας στο δεύτερο. Επίσης η αλλαγή των ορισθέντων διαιτητών είχε ως αποτέλεσμα η διαιτησία του αγώνα να είναι πολύ μέτρια και για τις δύο ομάδες.

Οι πόντοι του αγώνα: Νίκη 19, Ιωάννα 6, Δήμητρα 4, Κάτια 15, Χριστίνα 2, Δέσποινα 2, Ειρηνίτα, Μαρία, Ελένη, Κική.