Για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος τα κορίτσια μας έχασαν μοναδική ευκαιρία να κάνουν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα με αντίπαλο την ομάδα της Πυλαίας στο κλειστό γήπεδο του Πανοράματος. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας η οποία έλεγξε το ρυθμό του αγώνα. Με δύο τρίποντα της Βατσιτσίδου η Πυλαία προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτο με 15-10. Στον ίδιο ρυθμό και το δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να δείχνει ικανή να πάρει το παιχνίδι κλείνοντας το ημίχρονο με διαφορά ενός πόντου 28-27. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την αστοχία μας απο την γραμμή των 6 και 25, η διαφορά παρέμεινε στα ίδια επίπεδα με το σκόρ να είναι στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου 44-40. Στο τελευταίο δεκάλεπτο στιγμιαία αδράνεια σε άμυνα και επίθεση έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Πυλαίας να ξεφύγει στο σκόρ μέχρι και 10 πόντους, διαφορά την οποία κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα μια και η αστοχία των κοριτσιών μας συνεχίστηκε μέχρι το τέλος. Τελικό σκόρ 61-52. Χαρακτηριστικό το μόλις ένα τρίποντο που πέτυχε η ομάδα μας. Οι ομάδες έδειξαν ότι είναι στο ίδιο επίπεδο με την ομάδα της Πυλαίας να κερδίζει το παιχνίδι δείχνοντας περισσότερη πίστη στις δυνάμεις της.

Οι πόντοι του αγώνα: Νίκη 17, Ιωάννα 6, Δήμητρα 4, Μαρία Π 5, Κάτια 12(1), Χριστίνα 5, Μελίνα 4, Ελένη, Δέσποινα, Ειρηνίτα, Κική.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 13 Νοεμβρίου και ώρα 13 και 30 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης με την ομάδα των Ιωαννίνων.