Άλλη μία ευκαιρία...

Την ήττα με 2-3 σετ γνώρισε η ομάδα παγκορασίδων από τον Ν. Βότση στο κατάμεστο κλειστό της Σταυρούπολης και έχασε την μία από τις δύο ευκαιρίες που είχε για πρόκριση στο final four.

Οι «πράσινες» ξεκίνησαν εντυπωσιακά και προηγήθηκαν 1-0 σετ με 25-13 αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη δίνοντας το δικαίωμα στις φιλοξενούμενες να κατακτήσουν τα επόμενα 2 σετ με 19-25 και 20-25.

Οι αθλήτριες του Αλέξη Καμπερίδη βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν σε 2-2 σετ με 25-18 και προηγήθηκαν 3-1 στην ρώσικη ρουλέτα, όμως αυτή ήταν η πρώτη και τελευταία φορά. Οι «μπλε» του Βαλσαμίδη έχοντας ως όπλο τους το σέρβις έφτασαν στη νίκη-ισοφάριση με 10-15.

Ο τρίτος αγώνας που θα κρίνει ποια ομάδα θα προκριθεί στο F4 θα διεξαχθεί την Κυριακή 28/05, 18.00 στο Κατσάνειο.

Τα σετ: 25-13,19-25,20-25,25-18,10-15.

ΕΟΣ (Κμαπερίδης Α.): Παπαδοπούλου Σ., Καδίρη, Παπαδοπούλου Ε., Γαροφαλάκη, Παπαδοπούλου Δ., Ωραιοπούλου / Νούλη, Μάρκου.