Επέστρεψαν στις νίκες οι νεάνιδες

Επιστροφή στις νίκες, μετά από 2 σερί αρνητικά αποτελέσματα, για το τμήμα νεανίδων που νίκησε εκτός έδρας με 1-3 σετ στα Πεύκα τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων.

Οι αθλήτριες του Ακριτίδη ξεκίνησαν ιδανικά προηγήθηκαν με 18-22 ,οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και έφτασαν πρώτοι σε σετ μπολ 25-24 αλλά με σερί 0-3 το 1ο σετ κατέληξε στον ΕΟΣ με 25-27.

Το 2ο σετ ήταν καταστροφικό και τα Πεύκα το κατέκτησαν με άνεση 25-20.

Η ισοφάριση μάλλον αφύπνισε την ομάδα μας που με όπλο το σέρβις πήρε το 3ο σετ με 10-25 και το 4ο με 19-25.

Επόμενη αγωνιστική την Δευτέρα 14/11 και ώρα 21.30 στο ΔΑΚ Ηλιούπολης με αντίπαλο την Χ.Α.Ν.Θ..

Τα σετ: 25-27, 25-20, 10-25, 19-25.

ΕΟΣ (Ακριτίδης): Κεφαλά, Σμήλιου, Γκαγκάρη, Αντωνιάδου, Καδίρη, Παπαδοπούλου Δ., Ωραιοπούλου-λ / Γεωργιάδου-λ, Νούλη, Παναγιωτίδου, Παπαδοπούλου Σ, Γιόρτσιου.