" Έσβησε" τα φώτα στον Δρυμό

Με νίκη 1-3 ξεκίνησαν οι κορασίδες το φετινό μαραθώνιο του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Μυγδονιακό εκτός έδρας.

Στο παιχνίδι  που διεξήχθη στο κλειστό του Δρυμού, τα κορίτσια μας ξεκίνησαν νωθρά και βρέθηκαν να χάνουν με 18-10. Με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να πάρουν  το 1 σετ με 22-25. Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες ανέβασαν την απόδοση τους και επικράτησαν με 25-16, κάνοντας το 1-1.

Το τρίτο σετ ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, όπου η ομάδα μας απέδειξε ότι είναι σμιλευμένη για τέτοια ματς και έκανε το 1-2 με 21-25.

Στο τέταρτο σετ και ενώ η ομάδα μας ήταν μπροστά με 13-20 έγινε το αναπάντεχο. Διακοπή ρεύματος σε όλο το δ.δ. του Δρυμού και αναβολή του αγώνα για μιάμιση ώρα βάση κανονισμού μέχρι να επανέλθει το ρεύμα. Αν το ρεύμα επανέλθει μέσα στο χρονικό όριο , ο αγώνας συνεχίζεται από εκεί που σταμάτησε, αν όμως όχι διακόπτεται και ορίζεται σε εμβόλιμη μέρα από την Ε.ΠΕ.Σ.Θ. όπου ξεκινάει το σετ που δεν ολοκληρώθηκε από το 0-0.

Ευτυχώς για την ομάδα μας 10 λεπτά πριν τη λήξη του χρονικού ορίου επανήλθε το ρεύμα και η ομάδα μας απλά τελείωσε αυτό που άρχισε με 16-25 όπου πήρε τον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς.

Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 14 Οκτωβρίου 15.00 με τον Ατρόμητο Τριαδίου στο ΕΑΚ Σταυρούπολης.

Τα σετ: 22-25, 25-16,21-25,16-25.

Ε.Ο.ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: (Καμπερίδης Αλέξης) Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Ε. Πατουχιάδου, Μπαλούτη, Παπαδοπούλου Δ., Καδίρη, Ωραιοπούλου-λ / Ανεσιάδου, Μάρκου, Παπαγερίδου, Νούλη.

***Τις υποχρεώσεις της ξεκίνησε και η 2η ομάδα κορασίδων που ηττήθηκε με 3-2 σετ εκτός έδρας από τον Ιωνικό στα Διαβατά.