Περίπατο στο ντέρμπι.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα κορασίδων επικρατώντας του Ηρακλή Γέφυρας με 0-3 σετ μετατρέποντας το ντέρμπι σε υγιεινό περίπατο.

Τα κορίτσια του Καμπερίδη δεν άφησαν το παραμικρό περιθώριο στις γηπεδούχες σε κανένα σημείο του αγώνα.

Με όπλο το σέρβις πήραν το 1ο σετ με 9-25, στο 2ο και 3ο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό αποφασισμένες να τελειώσουν το παιχνίδι χωρίς την απώλεια σετ.

Το Σάββατο 29/10 θα αντιμετωπίσουν τον ΓΑΣ Χαλκηδόνας εκτός έδρας και ώρα 18.30.

Τα κορίτσια αφιέρωσαν τη νίκη στην συμπαίκτρια τους Νούλη Δανάη που είναι στο νοσοκομείο με συμπτώματα σκωληκοειδίτιδας και απουσίαζε από το παιχνίδι.

Τα σετ :9-25,12-25,19-25

ΕΟΣ (Καμπερίδης):  Σμήλιου, Γκαγκάρη, , Αντωνιάδου, Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Δ., Καδίρη, Ωραιοπούλου-λ, / Μάρκου, Γαροφαλάκη, Πατουχιάδου, Κεφαλά, Παναγιωτίδου.

* Μία ακόμα ήττα γνώρισαν οι μικρές μας που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα των Β΄ ομάδων.

Οι αθλήτριες του Αλμαλή υπέκυψαν στην ανωτερότητα του Αίαντα Ευόσμου με 0-3 σετ εντός έδρας.

Τα σετ:12-25,7-25,25-27

ΕΟΣ (Αλμαλής): Αχτσαλοτίδου, Παπαγερίδου, Γιαβρίδου, Νότα, Χαντζαρίδου Χρηστίδου, Γρηγοριάδου, Ατματζίδου, Κολοβού, Χρυσομαλίδου.