Νίκη-μισή πρόκριση στην 8άδα

Διπλασίασαν τις νίκες τους απέναντι στη Νέα Γενεά οι κορασίδες του Αλέξη Καμπερίδη για την 4η αγωνιστική της φάσης των ¨16¨ του πρωταθλήματος της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. με 3-1 σετ. Ο αγώνας διεξήχθη χθες στο ΔΑΚ Ηλιούπολης και ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα σε δυο ομάδες με κοινά στοιχεία την άμυνα και το σέρβις.

Τα δυο πρώτα σετ κρίθηκαν στην κόψη του ξυραφιού ένα για κάθε ομάδα, 30-28 για τις «πράσινες» και 23-25 για τις «κιτρινόμαυρες» . Στο 3ο σετ ο ΕΟΣ έχτισε μια διαφορά αλλά με αρκετά λάθη την έχασε και έβαλε ξανά στο παιχνίδι τον αντίπαλο της και πήρε δύσκολα το σετ 25-22. Το επόμενο σετ κύλησε στους ίδιους ρυθμούς με την ομάδα μας να επικρατεί με 25-20 και να σημειώνει την 3η νίκη της σε 4 ματς και κατά μεγάλο ποσοστό να «κλειδώνει» μια εκ των δύο θέσεων για την 8αδα.

Επόμενη αγωνιστική αναμέτρηση το Σάββατο 13/01 /18 και ώρα 17.30 κόντρα στον Αριστοτέλη Επανομής εκτός έδρας.

Τα σετ: 30-28, 23-25, 25-22, 25-20.

ΕΟΣ (Καμπερίδης Α.): Παπαδοπούλου Σ., Παπαδοπούλου Ε., Πατουχιάδου, Καδίρη, Μπαλούτη, Παπαδοπούλου Δ., Ωραιοπούλου- λ / Μάρκου, Ανεσιάδου, Νούλη, Παπαγερίδου.

*** Η ομάδα κορασίδων θα λάβει μέρος στο τουρνουά της Πορταριάς το διάστημα 27-28-29/12.