Με το αριστερό οι γυναίκες

Με ήττα άρχισε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών για το γυναικείο τμήμα μας που ηττήθηκε στην Λάρισα από την τοπική ΕΑΛ με 3-1 σετ.

Κομβικό σημείο για την έκβαση του αγώνα έπαιξε η απώλεια του 1ου σετ που αν και η ομάδα μας προηγήθηκε με 18-22 κατάφερε να το χάσει με 25-23 και να δώσει το δικαίωμα στην γηπεδούχο ομάδα να αποκτήσει ψυχολογία. Το δεύτερο σετ κατακτήθηκε με ευκολία από τις "πράσινες" αλλά η συνέχεια ήταν άκρως απογοητευτική με την ΕΑΛ να φτάνει ευκολά και δίκαια στη νίκη.

Τα σετ: 25-23,20-25,25-16,25-12.

ΕΑΛ (Παπαδημητρίου Β.): Τάση, Πλακιά, Κουτσογιάννη, Χαραβελούλη, Μπέη, Γερολυμάτου, Αλέξη-λ / Τίκα-λ, Αποστόλου, Μαργαριτοπούλου,Τρίμα, Κουτσιάλη, Στεργίου, Ζαφειρίου.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.): Ανεσιάδου, Παπουλίδου, Σταφυλίδου, Τζοβένου, Δαμιανίδου, Παπάζογλου, Πετρουλάκη-λ / Καραγιάννη-λ, Πανταζή, Βουγιουκλίδου, Ζεργιώτη, Γκαγκάρη, Καμφορίδου, Χυτίρογλου.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 14/10 και ώρα 18.00 στην Σταυρούπολη με τον ΑΟ Καβάλας.