Αγνώριστος και ήττα...

Ποδαρικό στο 2017 με τ΄ αριστερό για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ που ηττήθηκε με 3-0 στην Χαλάστρα από τον Καμπανιακό για την 8η αγωνιστική.

Πραγματοποιώντας την χειρότερη φετινή της εμφάνιση η ομάδας μας δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον ψυχωμένο Καμπανιακό παρόλο που στα 2 σετ που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες επέστρεψε στο ματς ανατρέποντας μεγάλες διαφορές.

Στο 1ο σετ οι γηπεδούχες προηγήθηκαν 23-17 αλλά με σερί 0-7 ήρθε η ισοφάριση αλλά 2 λάθη μας δώρισαν το σετ 25-23.

Το 2ο σετ μετά το 14-14 ο Καμπανιακός κυριάρχησε και έφτασε εύκολα στο 2-0 με 23-18.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα ολοκληρωθεί με θριαμβευτικό τρόπο καθώς ο Καμπανιακός ήταν μπροστά με 7-1,13-7 οι αθλήτριες μας αντέδρασαν και έφεραν το σετ στο 21-20 και έχοντας 3 σετ μπολ που δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν έχασαν το σετ 31-29.

Προβληματισμένος ο προπονητής μας Γιώργος Ακριτίδης μας είπε μετά τη λήξη του παιχνιδιού: «Το μόνο εύκολο είναι να πω ότι μας επηρέασε η διακοπή ενός μηνός αλλά αυτό ισχύει και για τον νικητή αρά δεν ισχύει επ ουδενί.

Είναι η χειρότερη εμφάνιση της ομάδας στα 2 χρόνια που είμαι εδώ. Έχουμε κάνει ένα σωρό αβίαστα λάθη και ενώ γνωρίζαμε τι ακριβώς μπορεί να κάνει ο αντίπαλος μας.

Συγχαρητήρια στον κ. Αγγουρά και καλή συνέχεια.

Το έχω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ έχουμε πολύ δρόμο μέχρι τη λήξη και δεν υπάρχει χρόνος να μείνουμε στο ματς άλλο».

Την επόμενη Κυριακή 29/01 στο ΠΕΑΚ Σταυρούπολης υποδεχόμαστε τον Απόλλωνα Πάτρας στις 18.00.

Τα σετ : 25-23, 25-18, 31-29.

Καμπανιακός (Αγγουράς Κ.): Ροίδη, Βελικά, Ακριβοπούλου, Μητροπούλου Σ., Μητροπούλου Κ., Ιωαννίδου-λ / Τουλουπίδου, Μαργαριτοπούλου Ο.,Κελπέκη.

ΕΟΣ (Ακριτίδης Γ.) : Αρμουτάκη, Ζηνωνίδου, Χατζηνικολάου, Παπουλίδου, Παπακώστα, Νικούλη, Παλτμσίζογλου-λ /Δημητριάδου, Βουγιουκλίδου, Ανεσιάδου, Παπαδοπούλου, Μοσχοπούλου, Γεωργιάδου-λ.

Φωτογραφίες: DeltaSports.gr