"Τσίκνισε" με νίκη

Τσικνοπέμπτη στο γήπεδο για την ανδρική ομάδα βόλεϊ που «τσίκνισε» τον Ατρόμητο Τριαδίου με 3-1 σετ στο ΕΑΚ Σταυρούπολης και παρέμεινε στην 2η θέση, ένα βαθμό πίσω από την Ένωση Τούμπας.

Στα του αγώνα τώρα οι «πράσινοι» προηγήθηκαν άνετα 2-0 σετ με 14 και 17 κάνοντας τα στοιχειώδη. Στο 3ο σετ όμως ήλθε για 2ο σερί ματς η χαλάρωση και οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν και το κατέκτησαν με 23-25, μειώνοντας σε 1-2 σετ. Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν όρεξη για περαιτέρω μπλεξίματα και με συνοπτικές διαδικασίες πήραν το 4ο σετ με 25-15 φτάνοντας έτσι στην 10η σερί νίκη τους.

Η ομάδα μας τώρα έχει ρεπό και την Πέμπτη 22/03 και ώρα 21/30 θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΑΟ Καβακλιωτών στο κλειστό του Αγ. Αθανασίου.

Τα σετ: 25-14,25-17,23-25, 25-15.

ΕΟΣ: Ακριτίδης, Ξένος, Ντινόπουλος Χ.,  Καρυπίδης, Δημητρίου, Θεοδωρακάκης, Ντινόπουλος Μ. – λ  / Ράζγκελης, Λαβδάκης.