Μετά τους αγώνες για την κατάκτηση του πρωταθλήματος η ομάδα μας συμμετείχε και στον τελικό του κυπέλλου της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να κάνουμε το ντάμπλ μια και τα κορίτσια μας μετά απο τρείς αγώνες στον τελικό με την ΜΕΝΤ σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα φάνηκαν καταπονημένες και δεν μπόρεσαν να νικήσουν την ομάδα του Αρη. Ενας τελικός στις 21 Μαϊου μετά απο ένα πρωτάθλημα μαραθώνιο με μεγάλες διακοπές και κενά ίσως θα πρέπει να βάλει σε σκέψεις την Ενωση για καλύτερη διοργάνωση του κυπέλλου. Στον αγώνα τώρα, η ομάδα μας  ξεκίνησε καλά επιθετικά αλλά άσχημα αμυντικά.  Με το σκόρ να πηγαίνει  ¨ψηλά¨ 22-21 στο πρώτο δεκάλεπτο. Η νεανική ομάδα του Αρη εκμεταλευόμενη την κούραση των κοριτσιών μας ¨έτρεχε¨ το γήπεδο και με την χωρίς λόγο ¨προστασία¨ των διαιτητών κατάφερε να ξεφύγει στο σκόρ κλείνοντας το ημίχρονο με 32-47. Η ομάδα μας όμως δεν παράτησε τον αγώνα και παρότι έχανε μέχρι και 21 πόντους διαφορά προσπάθησε και κατάφερε να μειώσει μέχρι και 9 πόντους με τον χρόνο που να υπολείπεται να είναι 1 και 30. Αλλά σε εκείνο το σημείο ένα άτυχο σφύριγμα δεν μας έδωσε την ευκαιρία να διεκδικήσουμε την νίκη. Ενας ακόμα αγώνας που τα κορίτσια μας τα έδωσαν όλα, όπως όλη τη χρονιά, αλλά δεν μπόρεσαν να φέρουν στον Ομιλο το δεύτερο τρόπαιο μέσα στον ίδιο χρόνο. Συγχαρητήρια σε όλους , προπονητές και παίχτριες.

Τους πόντους της ομάδας μας πέτυχαν η Νίκη με 18, η Ιωάννα 20, η Θεανώ 4, η Μαρία 5(1),η Χριστίνα 10, η Μελίνα 6, η Σοφία 3, η Θοδώρα 2, η Ειρηνίτα 3(1) και έπαιξαν η Ελένη, η Δέσποινα και η Κωνσταντίνα.