Με νίκη τελείωσε τα παιχνίδια για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος το ανδρικό. Μετά από ένα σκληρό και επεισοδιακό αγώνα, με την ομάδα της Μενεμένης, πήρε την νίκη που τον έφερε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Μέχρι την αρχή του τρίτου δεκαλέπτου η ομάδα μας έχτισε μια διαφορά 11 πόντων, την οποία όμως έχασε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Λάθος επιλογές καθώς και κάποια σφυρίγματα που δεν έγιναν, έφεραν εκνευρισμό στην ομάδα μας, με αποτέλεσμα να χάσει την συγκέντρωσή της και να βγει εκτός ρυθμού. Στο τέταρτο δεκάλεπτο πιο ήρεμοι οι παίκτες μας, απέκτησαν και πάλι σιγά σιγά μια διαφορά, η οποία έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Τελικό σκορ 67-54.

Η δεύτερη θέση φέρνει και το πλεονέκτημα έδρας για τα plαy off  ανόδου, που θα ξεκινήσουν μετά το Πάσχα. Η αντίπαλος μας θα βγει μετά από κλήρωση με τις δύο τρίτες ομάδες από τους δύο άλλους ομίλους της κατηγορίας.

Δεκάλεπτα: 20-18,38-28,53-49,67-54

Ε.Ο.Σ (Χατζηχαραλαμπίδης) Λογγινίδης 3(1), Σταμάτης 6, Πατεράκης 5, Γκάτζογλου 10, Χατζηαθανασίου 10, Φουτσιτζής 10,  Στοϊλας 13(1), Καρυπίδης 7, Νατσιόπουλος 3,Γαβρίδης, Βατακίδης.

Μενεμένης Γ.Σ. (Σάββα) Ματζίρης 5(1), Τζίβας 10(2), Τσαρδούλιας 18, Ταχτσίδης 11(1), Σιώτας 7, Λιακόπουλος 3, Κουκλοτίδης,Τσαδαρκίδης.