2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι άνδρες μας απέναντι σε μια από τις πρωτοπόρες ομάδες του πρωταθλήματος στην παράταση με σκορ (52-52)62-61. Οι ομάδες συμβάδιζαν στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα μέχρι και 11 πόντων στην τρίτη περίοδο. Η ομάδα μας όμως αντέδρασε και λίγο έλλειψε να πάρει το παιχνίδι στο τελευταίο σουτ του Δημητρίου αλλά δεν τα κατάφερε και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί το σκορ άλλαζε συνεχώς χέρια με το παιχνίδι να είναι ισόπαλο μέχρι 4,3 δεύτερα πριν την λήξη. Στο σημείο αυτό οι φιλοξενούμενοι με τον Σιδηρόπουλο ευστόχησαν στην δεύτερη βολή από το φάουλ που κέρδισαν. Στην επαναφορά ο Γκάτζογλου κάλυψε το γήπεδο στον εναπομείναντα χρόνο και με σουτ μέσα από την ρακέτα έδωσε την νίκη στην ομάδα μας. Kαλή εμφάνιση από όλους τους παίκτες μας, παίζοντας με μεγάλο πάθος και διάθεση για νίκη.

Δεκάλεπτα: 8-10,22-21,36-43,52-52 παρ. 62-61

Ε.Ο.Σ(Χατζηχαραλαμπίδης)Πατεράκης 2,Γκάτζογλου 18,Χατζηαθανασίου 4,Φουτσιτζής 6,Παπαδόπουλος 8(1),Στοϊλας 14,Κωδωνάς 2,Δημητρίου 5,Τσαρτσίδης 3,Σταμάτης,Λιαρετίδης,Θεοδωρίδης.

Πύργος Χαλάστρας(Γιαννάκαρος-Αναγνωστίδης)Σιδηρόπουλος 14(1),Σιούνης 20,Μοσχότογλου 8,Μπατσιόλας 3(1),Τρουμπουσιάνης 3(1),Παπανικολάου 6,κ