Με σκορ 46-39 νίκησε το γυναικείο μας τον Δημόκριτο και κάλυψε την διαφορά από την ήττα του πρώτου γύρου. Κάτι που σε περίπτωση ισοβαθμίας δίνει στην ομάδα μας πλεονέκτημα έδρας, στους αγώνες play-off για την άνοδο στην Α2.

Σε ένα παιχνίδι που δεν ξεκίνησε καλά και μένοντας πίσω στο σκορ μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου(19-27), τα κορίτσια μας γύρισαν το παιχνίδι και τελικά το κέρδισαν. Στο δεύτερο ημίχρονο με καλύτερη άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση, έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους και πανηγύρισαν μια ακόμα νίκη.

Δεκάλεπτα: 6-17, 19-25, 31-31, 46-39

ΕΟ Σταυρούπολης (Χατζηχαραλαμπίδης): Σταυρίδου 7(1), Παπαδοπούλου Ευ. 17(2), Παπαδοπούλου Ελ. 3(1), Δημητριάδου 2, Βέκιου 2, Χατζηστρατή, Λυκίδου 5, Πετρίδου 8, Μαρασλίδη, Καρακίτσου 2, Γιοσμά.

Δημόκριτος (Γιανουζάκου-Θώμα):  Τσιανάκα Α. 2, Κεσεσίδου 12, Τσανάκα Ε. 2, Γραμματικοπούλου, Ευαγγελίδου 5, Σιχλίδου 4, Γρηγοριάδου 2, Μακαρίδου 4, Ψαρέλη-Νικολή 2, Παρασχάκη 6.