Με το δεξί ξεκίνησαν τα παιχνίδια τους τα κορίτσια μας , με νίκες εκτός έδρας στο Κορδελιό με τον Πρωτέα και στο αναβληθέν παιχνίδι με την ομάδα του Αριστοτέλη Σταυρού στο ΔΑΚ Λάζαρος Παπαδόπουλος.

Πρωτέας - Ε.Ο.Σ 29-54.

Έχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας επικράτησε εύκολα στον πρώτο αγώνα του 2023. Μπορεί η απόδοση της να μην έφτασε σε υψηλά επίπεδα, ήταν όμως αρκετή για να πάρει το ρόζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 4-11,9-25,20-38,29-54.

Ε.Ο.Σ(Χατζηχαραλαμπίδης) Παπαδοπούλου Ευ.3,Παπαδοπούλου Ελ.12(1),Βέκιου 5,Χατζηστρατή 5,Λυκίδου 11,Σταυρίδου 12,Μαρασλίδη 6,Δημητριάδου,Πετρίδου,Γιοσμά,Καρακίτσου,Ζαμπουρίδου.

Ε.Ο.Σ - Αριστοτέλης Σταυρού 50-39.

Ήταν αρκετή η απόδοση του πρώτου ημιχρόνου για να δώσει τη νίκη στην ομάδα μας. Προηγήθηκε με 32-11 και στο δεύτερο ημίχρονο περίμενε να τελειώσει το παιχνίδι. Η φιλοξενούμενη όμως προσπάθησε περισσότερο και κατάφερε να μειώσει την διαφορά πραγματοποιώντας καλύτερη εμφάνιση στο δέυτερο μισό του αγώνα.

Δεκάλεπτα:  13-7,32-11,45-26,50-39

Ε.Ο.Σ (Χατζηχαραλαμπίδης) Παπαδοπούλου Ευ. 19(2),Παπαδοπούλου Ελ.2,Δημητριάδου 3(1),Λυκίδου 10(1),Γιοσμά 4,Σταυρίδου 9,Πετρίδου 3,Βέκιου,Χατζηστρατή,Ζαμπουρίδου,Μαρασλίδη.