Σε διάστημα τριών ημερών δύο αγώνες έδωσε το γυναικείο μας, έναν για το κύπελλο και έναν για το πρωτάθλημα. Την Κυριακή 13 Νοεμβρίου για το κύπελλο ηττήθηκε από την ΜΕΝΤ στον πόντο (46-47) και την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου νίκησε την Θέρμη, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος (81-32).

Στον αγώνα κυπέλλου παρά το ότι προηγήθηκε και έβαλε δύσκολα στο φαβορί του πρωταθλήματος ΜΕΝΤ, δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλο αγώνα. Η διαφορά έφτασε και τους 14 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά η ολιγωρία της ομάδας μας ,στο τελευταίο δεκάλεπτο στον επιθετικό τομέα έκρινε το αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 10-10,27-22,41-34,46-47.

Ε.Ο.Σ. (Χατζηχαραλαμπίδης) Παπαδοπούλου Ευ. 11(2),Παπαδοπούλου Ελ.8,Λυκίδου 11,Γιοσμά 6,Ζαμπουρίδου 4,Σταυρίδου 6,Βέκιου Δημητριάδου,Χατζηστρατή,Πετρίδου,Καλαντζή,Μαρασλίδη.

ΜΕΝΤ(Σάββας) Παπαρέντη 2,Παυλίδου 12(1),Στεργίου 9,Αναστασιάδου 4,Καλπακίδου 2,Βασιλειάδου 11,Σιδηροπούλου 7(1).

Στον αγώνα του πρωταθλήματος συνεχίστηκε το σερί των επιτυχιών, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θέρμης. Από την αρχή του αγώνα επικράτησε η ομάδα μας απέναντι στους αντιπάλους της και αυτό καταδεικνύεται και από το τελικό σκορ.

Δεκάλεπτα: 15-12,42-13,65-17,81-32.

Ε.Ο.Σ. (Χατζηχαραλαμπίδης) Παπαδοπούλου Ευ. 4,Δημητριάδου 5(1),Βέκιου 2,Λυκίδου 20,Γιοσμά 6,Καρακίτσου 11(1),Μαρασλίδη 11,Χατζηστρατή 8,Σταυρίδου 14,Ζαμπουρίδου,Καλαντζή.Παπαδοπούλου Ελ.

Θερμαϊκός(Κωτούλης)Ζωγράφου 7(1),Σιδηροπούλου 4,Αλασχκάρ 4(1),Φιλίππου 7,Χριστοφόρου 5,Σαϊας 5,Τόλη,Βαβουλιώτη.