2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Στον αγώνα με τον Ηρακλή, με δεδομένες τις απουσίες της Ιωάννας και της Αννας, αυτό που ήθελε η ομάδα μας ήταν να κρατήσει τις καλές εμφανίσεις που κάνει μετά τον αγώνα με το Ρύσιο. Εξη αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος και έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της στης Α2 τα κορίτσια μας έκαναν ότι μπορούσαν απέναντι σε μια ομάδα με υψηλό κίνητρο όπως ο Ηρακλής. Παρά τον αρχικό αιφνιδιασμό ,στο πρώτο πεντάλεπτο, ο ΕΟΣ ισσορόπησε το παιχνίδι (17-25 στο πρώτο δεκάλεπτο), και μείωσε μέχρι τους πέντε πόντους με την λήξη του ημιχρόνου (32-37). Η μεγάλη πίεση που άσκησαν οι αντίπαλες μας, είχε ως αποτέλεσμα να μη λειτουργήσει καλά επιθετικά η ομάδα μας και ουσιαστικά το τρίτο δεκάλεπτο έκρινε το παιχνίδι και ,με το επι μέρους 3-18, να καθιστά αδύνατη την ανατροπή του σκόρ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο με την διάθεση που έδειξαν τα κορίτσια μας κατάφεραν να κλείσουν την διαφορά και έτσι το τελικό 50-64 να κρίνεται απόλυτα δίκαιο.

Το γεγονός του αγώνα: Ο στόχος του Ηρακλή να παραμείνει σε τροχιά ανόδου δίνει κίνητρο στις παίκτριές του και κρατά την ομάδα του σε υψηλή ετοιμότητα.

Για την ομάδα μας η απουσία της Ιωάννας  που είναι απο τις πιο σημαντικές παίκτριές μας καθώς και της Αννας η οποία άρχισε να μπαίνει σε ρυθμούς αγώνων, απο την προηγούμενη αγωνιστική στα Ιωάννινα,  σημπληρώνοντας και την απουσία της Δήμητρας δεν μας έδωσε την ευκαιρία να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο.